18/03/2010

Gjenbruk!

Posted in Hus og Hjem kl. 21:30 av Linn

Gjenbruk er alltid fint!

Jeg har 2 krydderhyller på kjøkkenet mitt, den ene er full av krydder og helt grei. Den andre derimot, er en annen historie… Den har av forskjellige grunner (latskap i all hovedsak) blitt hjem til mange småting som mangler hjem og en hel del ting som aldri finner veien til sitt riktige hjem. Den ser altså slik ut:

Ikke et spesielt vakkert syn med andre ord!

Men jeg har en stund fundert på hva jeg egentlig vil ha der og endelig bestemt meg. Med noen tomme hermetikkbokser, et nøste med hyssing og noen blomsterdingser blir det straks bedre. Problemet var bare å få beholde tomme hermetikkbokser i huset lenge nok til at jeg faktisk fikk brukt de til noe. Hermetikk skal nemlig kastes i riktig container ved første mulighet..

Men sånn ser hvertfall hylla mi ut nå, og jeg må si jeg ble ganske så fornøyd.

Med en prinsesse i hus som samler på fine steiner må de nesten også få plass, og flaskene fra Starbucks syns jeg er fine 🙂

Bare bokser:

Det er stadig noe som bare må bo i den krydderhylla og det er jo greit, men nå kan de gjemme seg litt bort hvertfall.

Reklame

2 kommentarer »

  1. louise said,

    Heisann,
    så fint det ble!! Den boks idèen trog jeg at jeg skal stjele fra deg 🙂
    Jeg kommer forresten til oslo i midten av april sammen med ungene — håper på å få til å treffes litt da 🙂

    louise

  2. Tiara said,

    Så flink du har vært som har ryddet i skuffene! Jeg har en slik skuff jeg også som inneholder alt mulig som ikke har noen egen plass. Dette var jo en god ide for å få ryddet opp. Ha en strålende fin påske:-)


Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: